Pavelec nezabránil tesnej strate, Kindl kedysi pomohol Floride

Winning Anaheim Winnipeg mal veľký podiel na špeciálnej formácii. Jednu z troch gólov totiž hokejisti Ducks, s českým nováčikom Ondrejom kase (8:39, -1, 1 strela) v zostave, strelili pri hre v oslabení a ďalšie pre zmenu z presilovky.

Ako prvý však slávili V 3. minúte zápasu sa hráč Andrew Copp dostal k lopte. Stav 1: 0 ale nemal dlhé trvanie potom, čo v 5. minúte pri spomínanej hre v oslabení vyrovnal Logan Shaw ao necelé dve minúty neskôr krátko po návrate vylúčeného Kevina Bieksa otočil vývoj Rickard Rakell.

Prostredná hracie časť gól nepriniesla. Skóre sa zvýšilo až na 49.minútu, keď faul doma Joel Armia bol potrestaný kapitánom Anaheim Ryan Getzlaf.

Skutočnosť, že jeho strela bude v konečnom dôsledku rozdiel, rozhodol sa v 52:53 odstrániť domov Nikolai Ehlers. Winnipeg v tretej tretine vyslal na Jonathana Berniera (kryl 31 z 32 striel) celkovo 17 pukov, na vyrovnanie ale nedosiahol. Domáce Ondřej Pavelec tak v treťom štarte za sebou prvýkrát neuspel, hoci kryl 24 z 27 striel.

Už štvrté porážke v rade, z ktorých dve boli po predĺžení, v pondelok nezabránili trápiaci sa hokejisti Floridy . Posledná desatina celej východnej konferencie nestačila na západe 13 storočia Arizona.Coyotes potešili svojich fanúšikov gólom na konečných 3: 2 z 48 sekundy nastavení v podaní Tobiasa Rieder.

V riadnom hracom čase sa oba tábory rozišli za zmierlivého stavu 2: 2. Hoci v hre boli ofenzívne esá ako Radim Vrbata (18:48, +/-: 0, 6 striel) s Martinom Hanzalom (21:18, +/-: 0, 6 striel) a na druhej strane Jaromír Jágr (15:37 , +/-: 0, 2 strely), do bodových štatistík sa z Čechov zapísal iba hosťujúci bek Jakub Kindl (14:56, +/-: 0, 1 strela, 0 + 1).

Bežala 15 minút po zastrelení Vincenta Trochecka z modrej čiary pred Mikeom Smithom. Christian Fischer, ktorý vytvoril nový klubový rekord gólom v úlohe nováčika v každom z úvodných dvoch štartov v NHL, a Ryan White následne zlepenými gólmi z 23. minúty otočili stav v prospech Coyotes.Panthers ale krátko na to vrátil do hry vyrovnaním Michael Sgarbossa.

U výhry San Jose 5: 2 na ľade Colorada nemohol byť vyhlásený prvý hviezdou nikto iný než hosťujúci veterán Patrick Marleau. 37-ročný útočník, ktorý vo svojej kariére v NHL oblieka iba dres Sharks, v tretej tretine štyrikrát vystrelil a boli z toho štyri góly.

Štyrikrát sa v jednej tretine presadilo v histórii NHL len ďalších 11 borcov, naposledy Mario Lemieux v januári 1997 pre Pittsburgh na ľade z Montrealu. V rámci celého stretnutia potom štyri góly za San Jose slávili ešte Owen Nolan (december 1995) a pri svojom pamätnom zápase s Rangers Tomáš Hertl (október 2013), ktorý je mimochodom blízko návratu do akcie po doliečenie zranení.Proti Avalanche ešte nehral.

“Bola to skvelá tretina. Veľa sme si to užili, “hodnotil svoj výkon skromne Marleau, ktorému chýba už len tri góly do dovŕšenia 500. gólov v NHL. Oba celky sa stretli už v sobotu, kedy tiež slávili (3: 2 po predĺžení) Sharks, ktorí si celkovo už piatu nadväzujúce výhrou vytvorili svoje sezónne maximum.

Hokejisti Washingtone , ktorí ktorí dominujú na východnej konferencii a NHL, potvrdili svoju skvelú formu s ďalším vysokým víťazstvom. Naposledy ich fazónu odniesla Carolina , ktoré si z hlavného mesta USA odviezla šestigólový prídel.

V drese Capitals bol veľa vidieť dvojgólový ruský obranca Dmitrij Orlov. Tri priechody za prezidenta Andrea Burakovského.Kapitán Alex Ovečkin sa zúčastnil triumfu 6: 1 len raz.