Matthews sa stáva prvým v 100-ročnej histórii NHL, aby získal štyri góly v debute

Budúcnosť Toronto Maple Leafs dorazila pred plánovaným termínom.

Austin Matthews, číslo 1 celkový výber NHL, strelil štyri góly na svojich prvých štyroch záberoch menej ako 40 minút do debutu v stredu v noci v Ottawe.NHL 2016-17 predpovede: naši spisovatelia volajú víťazov, porazených a tiež-rans Prečítajte si viac 19-ročný z Scottsdale, Arizona, otvoril svoj NHL účet na jeho tretej stále posunutím vkladaním prechodu od Zacha Hymana do siete pri značke 8:21 začiatočného obdobia.

Pridal ďalší gól o šesť minút neskôr, keď ukradol puk od Erika Karlssona, skôr, než ho prešiel okolo brankára. Matthews potom dokončil hattrick menej ako dve minúty do druhej s jednorazovým vypínaním z krmív Morgan Rielly.To z neho urobilo prvý čakací prvok č. 1 v histórii NHL, ktorý zaznamenal tri góly v jeho prvej hre a až po piatej celkovej od sezóny 1943-44. Najnovší bol Derek Štěpán v New Yorku v októbri 2010. Ale to bolo len pre začiatok. S tromi sekundami v druhej fáze Matthews našiel čistú ešte raz po rozdaní s Williamom Nylandrom, aby sa stal prvým hráčom v 100-ročnej histórii ligy, ktorý v debute získal štyri góly.Facebook Twitter Pinterest Auston Matthews strelil tri góly na svoje prvé tri NHL snímky v stredu večer. Teenager bol chválený ako potenciálny spasiteľ pre tím, ktorý vyhral 13 majstrovstiev Stanley Cupu, ale žiadny v minulosti 48 rokov, čo predstavuje najdlhšie aktívne sucho v NHL pre oba tituly a vystúpenia vo finále. Kým CBC konštatuje, že Joe Malone z Montreal Canadiens a Harry Hyland z Montreal Wanderers skóroval päť cieľov v ich prvú hru v novovzniknutom NHL 19. decembra 1917, obaja hráči už predtým hrali v National Hockey Association. Ak by len Matthews mohol hrať brankára: Maple Leafs stratili 5-4 nadčasy napriek tomu heroické úsilie nováčikov po Kyle Turris z Ottawy porazilo Frederika Andersena z vrcholu kruhu.